ایده های جالب و خاص برای هدیه روز معلم

اگر در خانه دانش‌آموز دارید یا خودتان دانشجو هستید، حتما با این دغدغه مواجه هستید که بهترین ایده کادو روز معلم چه چیزی است؟! یا اینکه با دادن چه هدیه‌ای می‌توانید معلم یا محبوب‌ترین استاد خود را شاد کنید؟!

جایگاه معلم در هر فرهنگ و جامعه‌ای مقدس است و در فرهنگ ما ایرانیان روز معلم که مصادف است با 12 اردیبهشت هر ساله گرامی داشته می‌شود. با نزدیک شدن به این روز بسیاری با خود می‌گویند که چه کادویی می‌تواند در شان مقام معلم باشد.

حالا تفاوتی ندارد که شما دانش‌آموز کلاس اولی دارید یا خودتان در جایگاه دانش‌آموز و یادگیری هستید و می‌خواهید با هدیه دادن از معلم و استاد خود قدردانی کنید. همراه یکی دیگر از مطالب خواندنی ستادیزاین شوید تا بهترین ایده هدیه روز معلم را بیابید.

نکات مهم برای انتخاب هدیه روز معلم

پیش از اینکه راهی بازار شوید و فروشگاه‌های بزرگ و کوچک سطح شهر را زیر و رو کنید تا بلکه یک مورد جذاب ایده کادو روز معلم به ذهن‌تان خطور کند، این نکات را مد نظر قرار دهید و جدی بگیرید. برای انتخاب یک هدیه به یادماندنی برای روز معلم بهتر است:

 • سلیقه او را در نظر بگیرید؛ شاید دیدن جمله شما را متعجب کند؛ چرا که ما قبول داریم که آشنایی با سلیقه معلم فرزندتان یا استاد شما در دانشگاه کار دشوار و چالش‌برانگیزی است، اما کار نشد ندارد. مثلا اگر فرزند شما با ذوق و شوق درباره معلم خود صحبت می‌کند، کمی گوش‌های خود را تیز کنید و هوشمندانه به حرف‌های او گوش دهید. حالا اگر دانشجو هستید، کار شما کمی آسان‌تر است و می‌توانید با استاد محبوب خود وارد مذاکره دوستانه شوید و سلیقه او را کشف کنید.
 • محدوده سنی معلم را فراموش نکنید؛ برای رسیدن به بهترین ایده کادو روز معلم پیشنهاد می‌کنیم محدوده سنی استاد یا معلم را لحاظ کنید. مثلا اگر فردی در محدوده سنی 20 تا 30 سال است، انتخاب‌های گسترده‌ای در مقابل شما قرار می‌گیرد که می‌توانید یک مورد را انتخاب کنید. اگر هم در محدوده میانسالی است، باز هم می‌توانید گزینه‌هایی که مناسب این سن است را بررسی کنید.
 • گرانی کادو را اولویت قرار ندهید؛ بهترین هدیه روز معلم قرار نیست حتما گران‌قیمت باشد؛ زیرا قیمت بالا دلیلی بر ارزشمند بودن یک کادویی نیست. معلم فردی فرهیخته است که سال‌های مهم و ارزشمند زندگی خود را وقف آموزش می‌کند و کادویی در خور شان و منزلت اوست که با توجه به سلیقه و جایگاه معلم تهیه شود، نه اینکه تنها وسیله‌ای گران‌قیمت باشد و قابلیت استفاده و ماندگاری هم نداشته باشد.
 • به رشته تحصیلی و اینکه معلم چه درسی است نیز توجه کنید؛ برای انتخاب بهترین ایده کادو روز معلم، بهتر است به اینکه معلم چه مقطع و چه درسی است اهمیت دهید. مثلا اگر معلم شیمی است می‌توانید کادویی مرتبط با درس شیمی و آزمایشگاه برای خریداری کنید.
 • هدیه‌ای که محترم و ارزشمند باشد را به معلم تقدیم کنید؛ کادو روز معلم باید با احترام و ارزش خاصی خریداری شود. هدیه‌ای که نشان دهد شما چقدر برای آموزش و کاری که انجام می‌دهد، ارزش قائل هستید.
 • بودجه را مشخص کنید؛ یکی از نکات مهم برای انتخاب بهترین کادو روز معلم این است که از پیش بودجه‌ای که قرار است هزینه کنید را مشخص کنید. وقتی بودجه مشخص باشد، راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید و به دنبال هدایایی در همان محدوده قیمتی و بودجه می‌گردید و به ایده مناسبی هم خواهید رسید.

نکات مهم برای انتخاب هدیه روز معلم

چطوری یک کادو خاص برای روز معلم انتخاب کنیم؟

شاید برخی تصور کنند که همیشه کادویی خاص باید هدیه روز ولنتاین یا هدیه روز پدر و مادر باشد. برای دیدن خوشحالی فرد مهمی مثل معلم که برای آموزش و یادگیری سرمایه جامعه یعنی فرزندان ما زحمت می‌کشند و زمان می‌گذارند، باید زمان بگذاریم و هدیه در خور به آن‌ها تقدیم کنیم. در ادامه ترفندهایی را برای شما مطرح می‌کنیم تا ایده کادو روز معلم هم خاص و ویژه باشد:


جهت خرید انواع چراغ خواب سه بعدی از سایت ستادیزاین کلیک کنید


 • کادو روز معلم را شخصی‌سازی کنید و مطابق با سلیقه و رفتار اجتماعی معلم‌تان به او هدیه دهید. برای شخصی‌سازی می‌توانید از رنگ مورد علاقه معلم جویا شوید.
 • فضای کلاس را آماده کنید و با همکاری سایر دوستان یا هماهنگی با مادران بقیه دانش‌آموزان کلاس را تزئین کنید. یک تم خاص در فضای کلاس ایجاد کنید و مطابق با بودجه و توان مالی خود و همه افرادی که قصد دارند این روز را جشن بگیرند، محیط را آماده کنید.
 • گاهی برای خاص شدن ایده هدیه روز معلم نیاز است تا یک گروه شوید. همیشه چند نفر بهتر از یک نفر فکر و عمل خواهند کرد. مثلا می‌توانید کادویی را انتخاب کنید و چند با هم جمع شوید و آن را بخرید.
 • بسته بندی کادو روز معلم را اصلا دست کم نگیرید. برای خاص شدن هدیه حتی روز معلم بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا خاص جلوه کند و در ذهن معلم ماندگار شود، کادویی را در یک جعبه هدیه یا یک بسته‌بندی زیبا قرار دهید. برای بسته‌بندی می‌توانید از المان‌هایی که نشانگر آموزش و روز معلم است، استفاده کنید.
 • بهترین ایده کادو روز معلم که کمک می‌کند تا خاص شود، این است که همراه با هدیه یک دسته یا یک شاخه گل هم به او تقدیم کنید.
 • گاهی برای خاص شدن هدیه روز معلم می‌توانید یک نامه تشکر و قدردانی در بسته کادویی خود قرار دهید؛ به‌ویژه اگر جزو افرادی هستید که بیان عواطف و تشکر به صورت مستقیم برای شما سخت است، با این روش می‌توانید کادویی خود را هم خاص کنید و هم از معلم خود تشکر کنید.
 • هدیه متفاوت انتخاب کنید؛ در فرهنگ ما مرسوم است که یکسری محصول و کالای خاص را انتخاب کنند، اما زمانی انتخاب شما هوشمندانه و خاص خواهد بود که با توجه به شغل و شخصیت معلم هدیه بخرید. مثلا اگر معلم هنر است، می‌توانید یک پالت رنگ با کیفیت یا یک جعبه از لوازم دست‌ساز هنری را به او تقدیم کنید.
 • ایجاد یک تجربه منحصربه‌فرد برای معلم؛ مثلا به جای خرید محصول یا هدیه مادی می‌توانید معلم‌تان را به کسب تجربه مثل شرکت بازی‌های هیجان‌انگیز یا تماشای یک فیلم دعوت کنید.

چطوری یک کادو خاص برای روز معلم انتخاب کنیم؟

7 ایده جذاب برای هدیه روز معلم ۱۴۰۳

هدیه برای روز معلم چی بخریم؟! پاسخ این سوال خود را تا لحظاتی دیگر دریافت خواهید کرد و می‌توانید برای معلم عزیزتان بهترین هدیه که هم ماندگار است و هم کاربردی را خریداری کنید.

7 ایده جذاب برای هدیه روز معلم ۱۴۰۳

کیف دست‌ساز

اولین پیشنهاد ستادیزاین برای هدیه روز معلم، کیف دست‌ساز است. فرقی نمی‌کند که معلم یا استاد شما خانم باشد یا آقا. برای هر دو گروه می‌توانید یک کیف دست‌ساز مناسب که المان روز معلم نیز در آن حک شده، سفارش دهید.

کیف دست‌ساز

لیوان ماگ سفارشی

اگر به دنبال یک کادو روز معلم خاص، متفاوت و کاربردی هستید، لیوان ماگ سفارشی‌سازی شده ایده جذابی است. حتما با خود می‌گویید که در بازار و فروشگاه‌های هدیه، پر از ماگ است و من چطوری یک مورد را انتخاب کنم؟! می‌توانید خودتان دست به‌کار شوید و اگر کمی هم دستی بر هنر دارید، یک دکلمه زیبا یا یک شعر مناسب را روی لیوان بنویسید. اگر هم خودتان نمی‌توانید، پیشنهاد می‌کنیم از یک هنرمند کمک بگیرید.

لیوان ماگ سفارشی

چراغ خواب سه بعدی

آیا تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که ایده کادو روز معلم را از میان محصولی انتخاب کنید که چندین کاربرد داشته باشد؟! مثلا چراغ خواب سه بعدی را در نظر بگیرید که از روی طبیعت مثل جنگل یا دریاچه طراحی شده و علاوه بر کارایی چراغ خواب بودن، قابلیت زینتی هم داشته باشد.

شک نکنید که معلم شما با دیدن این کادویی خاص و جذاب همیشه به یادتان خواهد افتاد. همچنین با توجه به اینکه معلم باید همیشه به روز باشد، نیاز دارد که مداوم مطالعه کند؛ پس چراغ خواب سه بعدی که بتواند برای مطالعه شبانه از آن استفاده کند، ایده کاربردی و مناسبی خواهد بود.

کارت پستال

کارت پستال هم می‌تواند بهترین پیشنهاد هدیه روز معلم باشد. کارت پستال را می‌توانید با نوشتن جمله‌های زیبا و هر احساس قشنگی که نسبت به معلم خود دارید، پر کنید و به عنوان هدیه تقدیم او کنید.

شمع‌های تزئینی

هر وسیله تزئینی مثل شمع را می‌توانید به عنوان یک ایده کادو روز معلم در نظر بگیرید. شمع‌های تزئینی هم قیمت مناسبی دارند و هم جذاب هستند. مهمتر اینکه جزو کادوهای کلیشه‌ای نیستند و کاربرد دارند. جالب اینجاست که اگر خودتان هم اهل هنر باشید، می‌توانید یک شمع متفاوت بسازید، تزئین کنید و یک هدیه خلاقانه به معلم خود کادو دهید.

شمع های تزئینی

پک لوازم تحریر

می‌توانید یک پک هدیه بسازید و لیستی از لوازم تحریر مثل خودکار، خودنویس و دفترچه یادداشت را در آن قرار دهید. برای اینکه کادویی شما خاص شود، بهتر است پک لوازم تحریر را تزئین کنید و نامه قدردانی و تشکر هم برای او بنویسید.


جهت خرید انواع دیوار آویز از سایت ستادیزاین کلیک کنید


جمع‌بندی

ما این مطلب را به بیان نکاتی که می‌تواند ایده کادو روز معلم را خاص، متفاوت و مهمتر از همه جذاب کند، اختصاص دادیم. 7 ایده کاربردی را نیز بیان کردیم تا با نزدیک شدن به ایام بزرگداشت روز معلم دچار سردرگمی نشوید. بهترین هدیه روز معلم را پیشنهاد می‌کنیم با توجه به علایق، جایگاه و اینکه معلم چه گروه درسی است، انتخاب کنید. البته اگر هدفتان این است که علاوه بر دیدن هیجان و ذوق‌زدگی معلم محبوبتان، برای همیشه در ذهن او ماندگار شوید.

سوالات متداول

هدیه روز معلم چه جوری باید باشد؟

کادو روز معلم علاوه بر کاربردی بودن، باید بسته‌بندی زیبا داشته باشد و به معلم نشان دهد که برای تهیه آن زمان اختصاص داده‌اید.

ایده‌های خلاقانه برای هدیه دادن به معلمان چیست؟

ایده‌های خلاقانه کادو روز معلم می‌تواند یک کیف دست‌ساز، ماگ سفارشی شده یا یک کارت پستال قدردانی باشد.

آیا کادو روز معلم هم می‌تواند خاص باشد؟

بله؛ اگر ارادت ویژه‌ای به استاد یا معلم خود دارید می‌توانید با پیچیدن کادویی خود در بسته‌بندی شکیل، ساخت یک شمع زیبا یا اعطای یک دسته گل، هدیه خود را خاص و ماندگار کنید.

 

نوشتن دیدگاه

امتیاز شما:

Security code تصویر امنیتی جدید

ارسال
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.
SetaDesignLogo
SetaDesignLogo
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.