10 ایده هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی

همه ما در زندگی روزمره خود ممکن است چند روزی از سال را به مناسبت‌های مختلفی مثل تولد، سالگرد ازدواج، ولنتاین، روز مادر و پدر یا هر اتفاق خرسند دیگری بخواهیم جشن بگیریم. معمولا هر کدام از این مناسبت‌ها که با جشن و سروری همراه شوند، نیاز به هدیه دارند. پیدا کردن هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی ممکن است گاهی ما را به چالش بکشاند؛ زیرا کادویی که هم قیمت مناسب و اقتصادی داشته باشد و هم در عین حال شیک، جذاب و صد البته شکیل باشد، کمی کار را برای ما دشوار می‌کند.

اما واقعیت این است که یافتن هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی، کمی نیاز به دقت و خلاقیت دارد. در حقیقت اگر از عزیزان خود شناخت کافی داشته باشید و از علایق آن‌ها آگاه باشید، با یک هدیه منحصربه‌فرد و شیک می‌توانید آن‌ها را هیجان‌زده کنید. در اصل همینکه شما مناسبتی در یادتان باشد و با یک هدیه ویژه که هم ارزان است و هم ارزشمند، می‌توانید لبخند بر لبان افرادی که دوست‌شان دارید، بنشانید و خود نیز در این شادی سهیم شوید. در ادامه همراه ستا دیزاین شوید تا 10 ایده جذاب هدیه ارزان و شیک که برای هر مناسبتی، ایده‌آل هستند را در اختیارتان قرار دهیم.

نکات مهم برای انتخاب هدیه ارزان و شیک

قبل از اینکه تصمیم به گشت‌وگذار در بازارهای سطح شهر بگیرید و با اضطراب راهی این فروشگاه و آن فروشگاه شوید یا سردرگم در آنلاین شاپ‌های هدیه بچرخید، در ابتدا موارد کلیدی و نکات مهمی که باید برای انتخاب هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی را در ذهن خود مرور کنید. دانستن این نکات می‌تواند معجزه کند و شما را به هدیه‌ای که در خور عزیزتان است، برساند. نکاتی مثل:

 • سلیقه مخاطب خود را بشناسید: دوست عزیز، درست است که هدیه ارزان و شیک هم به صرفه است و هم یادگاری می‌ماند، اما بدون شناخت سلیقه مخاطب باشد، ممکن است به دل مخاطب ننشیند و شاید هم از شما رنجور شود. به همین خاطر قبل از هر چیزی، سلیقه مخاطب خود را بشناسید، این کار به شما کمک می‌کند تا هدیه‌ای که واقعا مورد پسند اوست را به او تقدیم کنید.
 • نیازهای او پیدا کنید: حق با شماست و خرید هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی از هر منظری به نفع شماست، اما این را در نظر بگیرید که هدیه‌ای مناسب و جذاب است که او هم‌اکنون واقعا به آن نیاز دارد و به هر دلیلی تاکنون نتوانسته موفق به خرید آن شود. اگر بتوانید چیزی که هم‌اکنون نیاز دارد را بیابید و در مناسبت‌های پیش رو به او تقدیم کنید، شک نکنید که کادویی شما برای او واقعا ارزشمند خواهد بود.
 • در انتخاب کادویی خلاقیت به خرج دهید: یکی از نکات مهم که پیش از خرید کادویی ارزان و شیک به هر مناسبتی باید در نظر بگیرید این است که کمی خلاقیت به خرج دهید. مطمئنا خلاقیت شما برای او ارزشمند خواهد بود. همیشه قرار نیست یک هدیه گران‌قیمت باشد، گاهی خلاقیت شما می‌تواند از یک هدیه معمولی، کادویی جذاب و به‌یادماندنی برای مخاطب بسازد.

نکات مهم برای انتخاب هدیه ارزان و شیک

چطوری یک کادوی ارزان و شیک را خاص کنیم؟

هنگامی که قصد داریم هدیه ارزان و شیک به هر مناسبتی به عزیزان خود هدیه کنیم، بد نیست برای خاص شدن آن نیز دست به کار شویم. اما برای ویژه شدن گزینه‌های ارزان چه کاری باید کرد؟!

نگران نشوید؛ زیرا قرار نیست به کهکشان راه شیری بروید و از آنجا ستاره‌ای بچینید و داخل  کادوی خود قرار دهید. کمی احساسات به خرج دهید و عشق را به کادویی خود اضافه کنید که نه‌تنها ارزان بودن آن به چشم نیاید، بلکه آنقدر جذاب باشد که مخاطب شما هرگز دوست نداشته باشد، آسیبی به هدیه‌ای که از طرف شما گرفته وارد شود.

مثلا یک بسته‌بندی خلاقانه می‌تواند کادویی را صدبرابر جذاب‌تر کند. مثلا از کاغذ کادویی‌های خاص، روبان‌های رنگارنگ یا یک بسته‌بندی که نمایانگر حرفه اوست، استفاده کنید. حتی هرگونه تزئینات دست‌ساز که حاصل هنر و ذوق شماست و برای جشن گرفتن مناسبت پیش رو، زمان گذاشته‌اید می‌تواند حسابی به مخاطب شما نشان دهد که چقدر برای شما اهمیت دارد.

یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی ما برای خاص شدن هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی، استفاده از المان‌های شخصی‌سازی شده است. مثلا قرار دادن یک کارت هدیه دست‌نویس که احساسات خود را نسبت به او نگارش کرده‌اید یا گاهی استفاده از عکس‌هایی که یادآور خاطرات مشترک شماست نیز می‌توانید آن هدیه را خاص جلوه دهد.

چطوری یک کادوی ارزان و شیک را خاص کنیم؟

هدایای ارزان و شیک برای دوستان

اگر قصد شما از خرید هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی، تقدیم کردن به یکی از دوستان‌تان است، پیشنهاد می‌کنیم گزینه‌های زیر را در گوشه ذهن خود نگه دارید. نکته جالب اینجاست گزینه‌های ارزان برای کادویی به دوستان، زیاد و متنوع است. در ادامه چندین ایده برای هدایای ارزان و شیک برای دوستان را ارائه می‌دهیم:

کتاب؛ اولین ایده هدیه ارزان به دوستان می‌تواند کتاب باشد. کتاب‌ها هم قیمت مناسبی دارند و هم ماندگار هستند. کافیست مطمئن شوید که دوست شما کتابخوان است، سریع می‌توانید دست به کار شوید.

تراریوم؛ دوست شما اهل گل است و از داشتن گیاهان آپارتمانی لذت می‌برد؟! پس یک تراریوم به او هدیه کنید. هم قیمت مناسبی دارد و هم شیک و جذاب است.

کیک و شکلات؛ دوست شما عاشق خوراکی است؟! یکی از هدایای ارزان و شیک برای دوستان، به پیشنهاد ما کیک و شکلات است؛ به‌ویژه اگر دستپخت خودتان باشد.

هدایای ارزان و شیک برای دوستان

10 ایده جذاب هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی

از ایده‌های هدیه و ارزان و شیک که در ادامه اشاره می‌کنیم، می‌توانید به تفکیک تصمیم بگیرید که کدام را به اعضای خانواده خود و کدام مورد را به دوستان یا همکار خود تقدیم کنید.

 1. شمع‌های معطر دست‌ساز

شمع‌های معطر دست‌ساز علاوه بر اینکه زیبا هستند، جنبه دکوری و تزیینی هم دارند. این یکی از هدیه های ارزان و خاص برای مناسبت‌های مختلف است که به راحتی و بدون اضطراب و چالش می‌توانید تقدیم دوستان و همکاران خود کنید. این شمع‌ها به خاطر شکل خاصی که دارند برای مناسبت‌های مختلف مثل سالگرد ازدواج و تولد انتخاب ایده‌آلی است.

 1. ماگ سفارشی

بهترین انتخاب از میان هدایای ارزان و شیک برای اعضای خانواده، یک ماگ سفارشی است. مثلا عکس اعضای خانواده خود را روی آن چاپ کنید و در مناسبت‌های مختلف به مخاطب مورد نظر تقدیم کنید. این یک انتخاب هوشمندان وشیک است؛ زیرا شخص با هر بار استفاده یاد شما در خاطر او زنده می‌شود.

ماگ سفارشی ایده هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی

 1. عروسک‌های فانتزی

یک عروسک فانتزی که ظاهر و دیزاین متفاوتی دارد، هم ارزان است و هم شکیل و مهمتر اینکه به یادماندنیست. مثلا می‌توانید عروسک‌های فانتزی انگشتی را به دوست صمیمی خود، یا خواهر و برادرتان تقدیم کنید. معمولا این سبک هدیه‌های ارزان ماندگاری بیشتری دارند و افراد از آن‌ها به عنوان دکوری در اتاق خواب، روی میز کار یا حتی روی میز آرایش قرار می‌دهند.

 1. جوراب‌های طرح‌‌دار

احتمالا با دیدن جوراب با خود بگویید که این ایده هدیه ارزان است، اما انتخابی کلیشه‌ای است. امروزه بیشتر افراد برای استایل کردن، نیاز به جوراب‌های رنگارنگ و طرح‌دار، دارند. زیرا در قانون استایل، باید جوراب هم با سایر لباس‌ها هماهنگی یا یک تضاد جذاب داشته باشد.

جوراب های فانتزی، ایده هدایای ارزان و شیک و برای دوستان

 1. دفترچه یادداشت

پنجمین ایده هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی که می‌توانید به هر مخاطبی چه اعضای خانواده، دوستان یا همکاران خود تقدیم کنید، دفترچه یادداشت است؛ به ویژه اگر مخاطب شما فردیست که همیشه نیاز دارد تا هر چیزی را یادداشت کند.

 1. قاب عکس

معمولا بیشتر افراد در آلبوم خاطرات خود چندین عکس متفاوت دارند که می‌خواهند قاب کنند. شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و یک قاب عکس که هم کاردبردیست و هم ماندگار را در مناسبتی خاص به مخاطب خود هدیه دهید.

 1. گیاهان کوچک و گلدانی

گیاهان کوچک و گلدانی یک هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی است. مثلا کاکتوس‌های گوشتی هم زیبا هستند و هم قیمت ارزانی دارند.

گیاهان گلدانی؛ ایده هدیه ارزان

 1. اکسسوری‌های زینتی ظریف

یکی از هدیه های ارزان و خاص برای مناسبت‌های مختلف، اکسسوری‌های زینتی ظریف است. مثلا یک دستبند، گوشوراه یا انگشتر علاوه بر شیک بودن، کاربرد هم دارند.

 1. کارت‌های هدیه

کارت‌های هدیه با هر مبلغی که شما بخواهید، می‌توانید از بانک‌ها تهیه کنید. در صورتی که می‌دانید اعضای خانواده یا دوستان شما کمک مالی نیاز دارند، می‌توانید با توجه توانایی و وسع خود یک کارت هدیه در مناسبتی که در پیش دارید، به او هدیه دهید.

 1. کارهای دستی

آخرین ایده هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی که می‌توانیم در این لیست جای دهیم و به شما پیشنهاد کنیم، کارهای دستی است. مثلا جعبه کادو یا یک پیراهنی که خودتا بافته‌اید، گزینه‌های مناسب و ارزان‌قیمتی هستند.

کارهای دستی؛ ایده کادوی ارزان

سخن پایانی

اگر به دنبال هدیه ارزان و شیک برای هر مناسبتی هستید، احتمالا با خواندن این مطلب دستتان آمده که چه چیزهایی می‌توانید به عزیزان خود هدیه کنید. این موضوع را فراموش نکنید که قیمت کادویی آنچنان اهمیت دارد، بلکه احساس شما، زمانی که اختصاص می‌دهید و توجه به سلیقه مخاطب می‌تواند کادویی را شیک، جذاب و ماندگار کند.

سوالات متداول

هدیه ارزان و شیک برای خانم ها چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

خانم‌ها به جزئیات بسیار اهمیت می‌دهند، به همین خاطر یک هدیه ارزان و شیک برای خانم ها می‌تواند گل، اکسسوری یا حتی جوراب‌های طرح‌دار در یک بسته‌بندی زیبا باشد.

آیا هدیه ارزان هم می‌تواند شیک باشد؟

بله، شیک بودن کادو ارتباطی به قیمت آن ندارد و هدایایی که خلاقانه خریداری شوند، معمولا شیک و ماندگار هستند.

نوشتن دیدگاه

امتیاز شما:

Security code تصویر امنیتی جدید

ارسال
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.
SetaDesignLogo
SetaDesignLogo
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.