بهترین هدیه برای روز مادر

مادر یکی از مهم‌ترین افراد در زندگی هر کدام از ماست که لیاقت بهترین هدیه‌ها را دارد. احتمالا شما هم هنگام خرید برای مادر خود هزاران ایده به سرتان می‌زند اما درنهایت نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید و مادرتان را در روز مادر یا روز تولد او شاد کنید. شاید با ارزش‌‎ترین حس دنیا، شاد کردن دل مادرتان در روز مادر باشد.

خرید یک هدیه برای مادر راهی برای نشان دادن عشق و قدردانی خود به او برای تمام کارهایی است که او برای ما انجام داده است. مادران اغلب برای فرزندان خود بسیار فداکاری می‌کنند و برای تامین زندگی آنها سخت تلاش می‌کنند، بنابراین هدیه دادن به او راهی برای قدردانی از تلاش های او و ایجاد احساس خاص بودن در اوست.

این نباید یک هدیه گران‌قیمت باشد، بلکه چیزی متفکرانه و معنادار که نشان می‌دهد که ما به او اهمیت می‌دهیم. همچنین راهی برای جشن گرفتن مناسبت‌های خاص مانند روز مادر، تولد او یا دیگر مناسبت‌های خاص است. به طور کلی، خرید هدیه برای مادر راهی برای ابراز قدردانی و عشق به اوست.

به همین دلیل برای پاسخ به این که برای روز مادر کادو چی بخریم لازم است که حتما حسابی تحقیق کنید و ایده‌های مختلف را پیش روی خود گذاشته و بهترین آنها را انتخاب کنید. اما انتخاب بهترین ایده چه فاکتورهایی دارد؟ جطور مطمئن شویم کادویی که درنظر گرفته‌ایم بهترین ایده برای روز مادر است؟ در این مقاله از ستادیزاین قصد داریم به‌ طور کامل این مسئله را حل کنیم و بهترین هدیه برای روز مادر را به شما معرفی کنیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

نکات مهم برای انتخاب کادو روز مادر

برای اینکه بهترین هدیه برای روز مادر را معرفی کنیم، بگذارید داستانی را که یکی از دوستان ما در روز مادر برایش پیش آمده بود برای شما تعریف کنیم. روزی دوست ما که علی نام دارد در مغازه کادو فروشی‌اش مشغول کار بود که متوجه می‌شود پسری جوان حدود 20 ساله برای گرفتن کادو برای روز مادر وارد مغازه‌اش می‌شود. بعد از این که 10 دقیقه پسر جوان کادوها را مشاهده کرده بود و نتوانسته بود انتخاب کند، به علی رو کرده و گفته بود که : ببخشید، کادو روز مادر چی بخرم که مناسب مادرم باشه؟

نکات مهم برای انتخاب کادو روز مادر

علی در جوابش گفته بود که: من که با روحیات و شغل مادر شما آشنا نیستم جطور می‌تونم بهترین پیشنهاد هدیه روز مادر رو به شما بدم؟

جوان که تا آن لحظه فکر می‌کرد هدیه برای مادر یکسری کادوهای معمولی و کلیشه‌ای است و همه انسان‌ها یک نوع کادو برای مادرشان در روز مادر می‌گیرند، متعجب شده بود و سراسیمه پرسیده بود که: مگه مهمه؟ این که کادوی روز مادر چی بخریم مگه جواب یکسانی واسه همه نداره؟

علی هم خندیده بود و گفته بود: نه عزیز من! درسته که جایگاه مادرها واسه همه ما محترم هست، ولی خب هر مادری قبل از هر چیز یه خانوم محسوب می‌شه که علایق و سلایق ویژه‌ای داره، کار مشخصی داره، توی سن خاصی هست و هزار فاکتور دیگه که درنهایت درنظر گرفتن همه اونها مشخص می‌کنه جواب هدیه برای روز مادر چی بخریم متفاوت باشه. پس اول مادرت رو خوب بشناس بعد بهترین هدیه برای مادر رو انتخاب کن.

علی در ادامه توضیح داد تا این رو گفتم جوان یه نگاه به ساعتش کرد و گفت: آقا دیره! الان وقت ندارم برم مادرم رو بشناسم بعد بیام هدیه برای روز مادر رو انتخاب کنم. کمکم کنین که انتخاب مناسبی انجام بدم.

علی هم مجبور شده بود که لیستی تنظیم کند و جلوی پسر بگذارد تا مشخص شود بهترین هدیه برای روز مادر مناسب برای این جوان کدام است. لیست علی شامل نکات زیر بود:

 • قبل از هر چیز باید متناسب با سن مادرتان، هدیه برای مادر انتخاب کنید. اگر مادرتان سن زیادی دارد مناسب نیست که به او یک لباس برای سن 20 سال هدیه بدهید که نتواند آن را هر جایی که دوست دارد بپوشد.
 • شغل مادرتان در پاسخ به این سوال که کادو برای روز مادر چی بخرم خیلی فاکتور مهمی است. اگر مادرتان خانه‌دار است، بهترین پیشنهاد می‌تواند بلیت یک مسافرت به همراه پدرتان یا خودتان باشد تا حال و هوایش عوض شود.
 • سلایق مادرتان نیز فاکتور مهم دیگری است که باید در نظر بگیرید. اگر به گل و گیاه علاقه دارد، بهترین هدیه برای او می‌تواند خرید یک گلدان باشد.
 • باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که مادرتان مدتی است به چه چیزی نیاز دارد. شاید خرید یک شال گردن بهترین هدیه برای روز مادر باشد؛ چرا که به آن نیاز دارد.
 • عشق را چاشنی کارتان کنید؛ مثلا به جای اینکه تنها از سر وظیفه و اینکه باید به مادر هدیه دهید حالا به هر مناسبتی، پیشنهاد می‌کنیم با عشق این کار را انجام دهید. معمولا زمانی که با عشق و علاقه برای خرید هدیه اقدام شود و از طرفی هم با صبر و حوصله علایق مادر را کشف کنید، بهترین و ماندگارترین هدیه برای مادر شما خواهد شد.

چطوری یک هدیه خاص برای روز مادر بخرم

علی توضیح می‌داد که بعد از این که این نکات را جلوی جوان 20 ساله قرار دادم، گویی با سخت‌ترین سوالات زندگی‌اش روبرو شده باشد چنان برآشفت که: آقا! مگه داری ازم امتحان ضریب هوشی می‌گیری؟ این نکات رو ول کن 10 تا پیشنهاد مناسب بهم بده.

علی هم که دیگر خسته شده بود و دوست داشت خودش دست به کار شود، شروع کرده بود به ارائه یک لیست از پیشنهادات مناسب برای هدیه روز مادر که بتواند مشکل جوان را حل کند.

چطوری یک هدیه خاص برای روز مادر بخرم

علی می‌گفت اول قصد داشتم فقط از کادوهایی که در مغازه خودم وجود داشت پیشنهاد بدهم اما دیدم که جایگاه مادر خیلی بالاتر از این است که بخواهم مسئله را ماست‌مالی کنم. برای همین 10 تا ایده عالی جور کردم تا جوان بتواند بهترین کادو برای روز مادر را تهیه کرده و به مادر عزیزش تقدیم کند. این ایده‌ها شامل موارد زیر بود:

 • دسته گل: خانم‌ها به‌خاطر طبیعت لطیفی که دارند، همیشه مشتاق گرفتن گل از سوی عزیزانشان هستند. اگر سوالتان این است که هدیه روز مادر چی بخریم مطمئن باشید خرید یک دسته گل می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

دسته گل، بهترین هدیه برای روز مادر

 • کتانی برای پیاده‌روی: شاید برایتان جالب باشد اگر کسی در جواب کادوی روز مادر چی بخریم به شما بگوید که برای مادرتان کتانی برای پیاده روی بخرید. مادرها با داشتن یک کتانی مناسب راحت‌تر می‌توانند پیاده‌روی کرده و خریدهای خانه را انجام دهند. از طرفی با خرید چنین هدیه‌ای به مادر خود نشان می‌دهید که به سلامتی او اهمیت می‌دهید و برای او ارزش قائل هستید.
 • خرید جواهر: یکی از چیزهایی که برای زنان همیشه خوشایند است و مادران نیز هنگام دریافت آن از فرزندان خود بسیار خوشحال خواهند شد، گرفتن جواهرات هر چند ارزان است. گرفتن جواهرات نشان دهنده این است که شما برای مادرتان ارزش زیادی قائل هستید.

خرید جواهر، کادویی برای مادر

 • کیف دستی کوچک: مادران همیشه به کیف دستی کوچکی که بتوانند پول‌های خرید خود را در آن قرار دهند نیاز دارند. برای روز مادرتان می‌توانید یک کیف دستی کوچک تزئین شده برایش بخرید.
 • پتوی کنار مبل: مادران، این موجودات آسمانی گاهی از شدت کارهای خانه خسته می‌شوند و ممکن است روی مبل خوابشان ببرد. خرید یک پتوی کنار مبل برای آنها بهترین هدیه‌ای است که می‎توانید تقدیمشان کنید تا راحت استراحت کنند و بدانند که به یادشان بوده‌اید.
 • کتاب: اگر مادری دارید که اهل مطالعه است و به خواندن کتاب علاقه دارد ولی سردرگمید که هدیه روز مادر چی بخرم ، خرید کتاب مورد علاقه‌اش می‌تواند بهترین هدیه برای او باشد.
 • ماگ سفارشی: خرید یک ماگ سفارشی با طرحی که مادرتان دوست دارد یا تصویر خودش، می‌تواند یکی دیگر از هدیه برای مادر بسیار مناسب باشد که روز مادر به او هدیه می‌دهید.

ماگ سفارشی بهترین کادو برای روز مادر

 • قاب عکس: سفارش یک قاب عکس با تصویری از مادرتان با پدرتان یا فرزندانش می‌تواند هدیه بسیار مناسب دیگری باشد که روز مادر به او هدیه می‌دهید.
 • دستبند دست ساز: از دیگر هدایای مناسب برای روز مادر، دستبند به صورت سفارشی طراحی شده است. این اکسسوری را می‌توانید به فردی که می‌شناسید سفارش دهید تا مطابق با سلیقه مادر شما طراحی کنند. این کادویی هم ماندگار است و هم کاربردی.
 • ظروف سفالی میناکاری شده: از دیگر هدایای جذاب برای مادران که هدیه برای مادر در روز مادر محسوب می‌شود، ظروف سفالی میناکاری شده است. این ظروف هم ارزش مادی دارند و هم ارزش معنوی؛ زیرا افرادی که این ظروف را می‌سازند.

هدیه برای مادر را به روز آخر موکول نکنید

علی می‌گفت بعد از این که این 10 پیشنهاد را پیشِ روی جوانی قرار دادم که مدام از خود می‌پرسید هدیه برای روز مادر چه بخریم، او با سرعت یکی از هدایا را انتخاب کرد و بعد از این که فهمید در مغازه من آن هدیه که به گمانش مادرش هم آن را دوست داشت یافت نمی‌شود، سریع انتخابش را عوض کرد و چیزی تهیه کرد که در مغازه من باشد و خود را به زحمت نیندازد و جای دیگری سر نزند. با این که آن شب علی توانسته بود مشتری خود را راه بیندازد، اما فکرش پیش مادر مشتری بود که آیا با خریدی که پسرش انجام داده بود خوشحال خواهد شد؟

هدیه برای مادر را به روز آخر موکول نکنید

بعد از این که علی این داستان را برای من تعریف کرد، من یک نتیجه بسیار مهم گرفتم. اگر شما هم دغدغه دارید که برای روز مادر چی بخرم یا بهترین هدیه برای مادر کدام است، هیچ گاه خریدتان را به روز آخر موکول نکنید.

مادرتان را که ارزشمندترین موجود در زندگی‌تان است در طول سال بررسی کنید، ببینید به چه چیزی علاقه دارد، چه چیزی کم دارد یا با چه وسایلی سرگرم است. بعد که این خصوصیات را متوجه شدید، دست به انتخاب هدیه برای او بزنید. این‌‎گونه هم می‌توانید بهترین خرید را برای روز مادر انجام دهید هم این که روز مادر با عجله دنبال بهترین هدیه نمی‌گردید.

سخن پایانی

پیش از خرید هدیه برای مادر، فردی که بهترین سال‌های زندگی خود را صرف پرورش فرزندان می‌کند، بهتر است همه ایده‌‌های پیش رو را مورد بررسی قرار دهید. پس از آن بهترین گزینه که با سلیقه و علایق مادر شما نزدیک است را انتخاب کنید.

شاید خیلی از مردم فکر کنند که خرید هدیه برای روز مادر یا مثلا خرید هدیه برای روز زن و چنین مناسبت‌هایی کار ساده‌ایست، اما اگر کمی عمیق‌تر فکر کنید، متوجه می‌شوید که انتخاب هدیه مناسب چندان هم ساده نیست.

مادران افرادی هستند با این که دلخوری‌های خود را به رویشان نمی‌آورند، اما گاهی ممکن است از بی‌توجهی شما ناراحت شوند. به همین دلیل وقت گذاشتن برای انتخاب بهترین هدیه برای مادر و تحقیق در این باره خیلی مهم است و نشان می‌دهد که چقدر برای مادرتان ارزش قائل هستید.

ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.
SetaDesignLogo
SetaDesignLogo
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.