بهترین هدیه برای روز تولد پسر

خرید هدیه برای پسر در مناسبت‌های محتلف مثل هدیه تولد، هدیه برای فارغ‌التحصیلی یا هر بزرگداشت دیگری یکی از دغدغه‌هاییست که امکان دارد برای ما به عنوان پدر و مادر یا دوست پیش آید.

گاهی تصور می‌کنیم که پروسه کادو خریدن برای پسرها آسان‌تر است؛ چونکه مثلا با خرید معمولی‌ترین هدیه مثل جوراب می‌توانیم یک روز بزرگ مثل تولد را جشن بگیریم. اما این بار ما در ستادیزاین بهترین ایده هدیه برای پسر را جمع آوری کرده‌ایم تا بدون دغدغه یک کادویی خاص را برای پسران اطراف خود تهیه کنید.

بهترین هدیه برای روز تولد پسر

یافتن کادو تولد برای پسر یکی از دغدغه‌های همه کسانی است که قصد دارند برای پسر خود، مرد زندگیشان یا دوستشان در روز تولد هدیه بگیرند. گاه ممکن است که کادوی تهیه شده از نظر شما بهترین کادو باشد، اما پسری که کادو گرفته، اصلا برای او خوشایند نباشد. انتخاب هدیه تولد برای پسر زمانی سخت می‌شود که شما وی را اصلا نشناخته و قرار باشد اولین بار برای او کادو بخرید. به همین دلیل لازم است قبل از هر چیز نکاتی را مدنظر داشته باشید.

بهترین هدیه برای روز تولد پسر

نکات مهم برای انتخاب کادو تولد پسر

 قبل از هر چیز باید چند نکته را مدنظر داشت تا بتوان بهترین هدیه برای پسر را چه در روز تولد چه هر مناسبت دیگری انتخاب کرد. این نکات شامل:

 • سن پسر: اولین نکته توجه به سن پسر است. آیا قصد دارید برای یک پسربچه کادو بگیرید یا نه پسر مدنظر شما مردی بالغ است؟ سن پسر ملاک مهمی برای تعیین نوع هدیه برای پسر است.
 • شخصیت پسر: نکته بعدی که باید مدنظر قرار داشته باشید توجه به ویژگی‌های شخصیتی پسر است. آیا پسری که قصد دارید برایش کادو بگیرید شخصیتی درونگرا دارد یا برونگرا؟ اگر شخصیت او درونگرا باشد بهتر است کادویی برایش تهیه کنید که استفاده از آن نیاز به حضور در جامعه نداشته باشد. مثلا کتاب. اگر هم شخصیتی برونگرا دارد می‌توانید برای او یک عینک آفتابی یا شال گردن زیبا بگیرید.
 • علایق: نکته مهم بعدی توجه به علایق پسر است. ایده کادو برای پسر زمانی مناسب است که با علایق او سازگار باشد. ممکن است پسر مدنظر شما به کتاب علاقه داشته باشد ولی شما برای او یک وسیله ورزشی بگیرید که فکر خوبی نیست. پس حتما علایق وی را بشناسید، سپس یک هدیه خوب برای پسر مدنظرتان بگیرید.
 • کادو گران نخرید: عموما خانم‌ها فکر می‌کنند که اگر برای پسر مورد علاقه‌شان کادو گران قیمت بخرند، او بیشتر عاشقشان می‌شود، اما این یک باور غلط است. گاه خرید یک ساعت مچی ارزان به‌عنوان هدیه برای پسر بیشتر او را خوشحال می‌کند تا خرید یک کادوی گران‌قیمت.
 • الزاما کادو مرسوم نخرید: هر چند همه پسرها دوست دارند که به آنها به‌عنوان یک مرد توجه داشته باشید و وسایل مردانه مثل لباس، کفش و... که مرسوم هستند به‌عنوان کادو تولد به آنها هدیه دهید، اما گاهی خرید یک کادوی عاشقانه و غیرتکراری هم جذاب است. مثلا خرید یک دستبند بهتر از خرید یک کفش تکراری است.

نکات مهم برای انتخاب کادو تولد پسر

چطوری یک هدیه خاص برای پسرها بخریم؟

حال که دانستیم چه نکاتی را هنگام انتخاب ایده هدیه برای پسر باید مدنظر داشت، نوبت آن است که توضیح دهیم چگونه می‌توان این نکات را کنار هم چید و بهترین هدیه برای پسر را تهیه کرد. اول از همه به سن او دقت کنید. سپس شخصیت او را بررسی کنید و متوجه شوید که به چه چیزهایی علاقه دارد. مثلا ممکن است پسر مدنظر شما به موضوع بسیار دور از ذهنی مثل جمع‌آوری تمبر علاقه داشته باشد. یادتان باشد پسرها علایق خود را به سختی نشان می‌دهند.

بعد از این که از شخصیت و علایق وی سردرآورید، نوبت به انتخاب هدیه خوب برای پسر می‌رسد. در این مرحله باید گزینه‌های زیادی که موجود است را بررسی کرده و بهترین آنها را انتخاب کنید. سعی کنید کادویی متفاوت ولی نه الزاما گران پیدا کرده و در یک جعبه هدیه شیک به وی هدیه دهید. در ادامه 11 ایده هدیه خوب برای پسر پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید از میان آنها بر اساس سلایق و شخصیت پسر مدنظرتان انتخاب کنید.

هدیه خاص برای پسرها

۱۱ ایده کادو خوب برای پسر

روز تولد پسر مدنظرتان نزدیک است ولی هنوز نتوانسته‌اید به‌خوبی از سلایق او اطلاع یابید و دستپاچه شده‌اید. هیچ ایرادی ندارد. 11پیشنهادی که در ادامه به‌عنوان هدیه تولد برای پسر آورده شده بر اساس تمام نکاتی است که ابتدای مقاله توضیح دادیم. در سایت ستادیزاین به این موضوع فکر شده و بهترین ایده‌های ممکن جمع‌آوری شده تا خیال شما از بابت هدیه خوب برای پسر راحت باشد.

ایده کادو خوب برای پسر

 • کتونی: اکثر پسرها از کتونی خوششان می‌آید. گرفتن یک کتونی متناسب با استایل مورد علاقه آنها را بسیار خوشحال می‌کند و بهترین هدیه برای پسر در روز تولد است. حالا اگر هم اهل ورزش و پیاده‌روی باشد که حسابی باعث می‌شوید تا او خوشحال شود و از گرفتن چنین هدیه متفاوتی لذت ببرد.

کتونی ایده هدیه برای پسر

 • کتاب: باور کنید گرفتن کتاب مورد علاقه پسر برای او در روز تولد درست به اندازه گرفتن لباس یا وسیله ورزشی او را خوشحال می‌کند. کتاب غذای روح است و دادن چنین هدیه‌ای به پسر مورد نظر نشان می‌دهد که شما به روح او حسابی اهمیت می‌دهید.

حتما به سبک مطالعات او توجه کنید و بعد بر اساس آن کتاب مورد علاقه‌اش را که قبلا تهیه نکرده خریداری کنید و به او هدیه دهید.

 • عطر و ادکلن: هدیه تولد پسرانه می‌‎تواند شامل عطر و ادکلن هم باشد. قبل از تهیه عطر و ادکلن به‌عنوان هدیه تولد پسر به رایحه‌هایی که می‌‎زند توجه کنید و بر اساس آن یک ادکلن مناسب برایش انتخاب کنید.
 • ساعت مچی: ایده ساعت مچی نیز بسیار مناسب است و می‌تواند کادو تولد برای پسر باشد. در انتخاب ساعت مچی دقت کنید که استایل پسر مدنظر اسپرت است یا کلاسیک و بر اساس آن انتخاب کنید. اگر اهل سبک کلاسیک است یک ساعت مچی معمولی حالا با بند چرمی یا استیل برای او مناسب است. اگر هم مطابق با مد لباس می‌پوشد، ایده ساعت مچی دیجیتال می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

ساعت، ایده هدیه تولد پسرانه

 • ست کیف پول و کمربند: تهیه ست کیف پول و کمربند نیز کادو خوب برای پسر محسوب شده و می‌تواند او را خوشحال کند. در مورد این ست حتما رنگ لباس‌های پسر را مدنظر داشته باشید.
 • ماشین اصلاح: چه چیزی بهتر از این که یک ماشین اصلاح مناسب به‌عنوان هدیه برای پسر در روز تولدش به وی دهید؟ خرید ماشین اصلاح برای پسر نشان می‌دهد که به نظافت و زیبایی او اهمیت می‌دهید.
 • ساز: اگر پسر مورد نظر شما اهل موسیقی است، خرید ساز مورد علاقه‌اش می‌تواند بهترین هدیه تولد برای او باشد. حتما قبل از تهیه کادو، توجه داشته باشید که به چه سازی علاقه دارد، گیتار، پیانو یا سه تار.

ساز ایده هدیه برای پسر

 • هدفون: هدفون یکی از وسایلی است که همه پسرها در هر ساعت شبانه‌روز به آن نیاز دارند و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌های کادو تولد برای پسر محسوب می‌شود.
 • تجربه خوب: شاید خیال کنید هدیه برای پسر تنها شامل اشیاء فیزیکی است، اما دادن یک تجربه خوب مثل رفتن به سینما یا تئاتر، شهربازی، کنسرت خواننده موردعلاقه و... نیز می‌تواند یک کادو خوب برای پسر باشد.
 • اکسسوری: خرید اکسسوری مردانه مثل دستبند چرم یا گردنبند نیز جزو هدایای مناسب برای روز تولد محسوب می‌شود که نباید از آن غافل شوید.
 • خودنویس: اگر پسر مورد نظر شما در جایی کار می‌کند که به شیک بودن و متفاوت بودن اهمیت می‌دهد، می‌توانید یک خودنویس زیبا و در خور شان به او هدیه دهید. البته حواستان باشد که خودنویس دارای جعبه مناسب باشد و او بتواند آن را روی میز کار خود هم برای استفاده و هم دکور کردن قرار دهد. این ایده هدیه تولد پسرانه است که می‌تواند از آن همواره استفاده کند و به یاد شما بیفتد.

هدیه برای پسر در دیگر مناسبت ها

انتخاب هدیه برای پسر تنها محدود به روز تولد او نمی‌شود و به همین دلیل نکاتی که گفتیم تنها در مورد هدیه تولد برای پسر صادق نیست بلکه هر زمان که خواستید به مردی هدیه دهید می‌توانید از این ایده‌ها استفاده کنید. کادو خوب برای پسر در دیگر مناسبت‌ها مثل روز فارغ‌التحصیلی، روز پسر، روز ولنتاین و... نیز بر اساس فاکتورهایی که گفتیم مشخص می‌شود. با این حال چند پیشنهاد ویژه برای هر کدام از این مناسبت‌ها داریم که در ادامه توضیح خواهیم داد.

هدیه تولد پسر در مناسبت ها

هدیه مناسب برای روز فارغ التحصیلی

 پسر موردنظری که قصد دارید به او در روز فارغ‌التحصیلی کادو دهید، قرار است از چه رشته‌ای فارغ‌التحصیل شود؟ اگر از رشته عکاسی فارغ‌التحصیل می‌شود به او دوربین هدیه دهید، اگر از رشته معماری فارغ‌التحصیل می‌شود یک کیف مهندسی هدیه برای پسر مناسبی است، اگر فارغ‌التحصیل هنر است خرید ادوات هنری برای او مناسب است و... پس براساس اینکه از چه رشته‌ای فارغ‌التحصیل می‌شود به او هدیه دهید.

هدیه برای پسر مناسب روز فارغ التحصیلی

هدیه مناسب برای ولنتاین

در روز ولنتاین پسرها برای دخترها خرس قرمز و دخترها برای پسرها لباس یا ادکلن می‌خرند. اگر قصد دارید در این روز هدیه متفاوتی به پسر موردعلاقه خود دهید اصلا سراغ هدایای تکراری نروید. خرید یک ماگ با عکس پسر روی آن بسیار جذاب‌‎تر است تا اینکه جوراب یا لباس بخرید. همچنین خرید یک کیف پول شیک بسیار هدیه مناسبی در روز ولنتاین محسوب می‌شود که نشان می‌دهد شما متفاوت از بقیه فکر می‌کنید. اگر هم قصد دارید علاقه او به شما بیشتر شود هدیه‌ای به وی دهید که مناسب با سلایقش باشد. اینگونه متوجه می‌‎شود که شما به فکرش بوده‌‎اید.

هدیه مناسب برای پسر در روز ولنتاین

چند پیشنهاد برای هدیه به پسر در مناسبت‌های خاص

اما در نهایت چند پیشنهاد به‌عنوان هدیه برای پسر در مناسبت‌های خاص هم داریم. این پیشنهادات نیز بر اساس فاکتورهایی که گفته شد تعیین شده‌اند و پیروی از آنها می‌تواند شما را متفاوت از بقیه جلوه دهد.

 • مجسمه: مجسمه‌ای زیبا و متناسب با علاقه پسر مدنظرتان می‌تواند ایده هدیه برای پسر در یک روز خاص باشد.
 • کنسول بازی: اگر توان مالی خرید کنسول بازی مثل ps5 دارید، احتمالا این هدیه بهترین هدیه‌ای است که می‌توانید در یک روز خاص مثل یا فارغ‌التحصیلی پسر در نظر بگیرید.

مجسمه ایده کادو تولد برای پسر

 • عینک آفتابی: خرید یک عینک آفتابی برند و متناسب با چهره پسر نیز می‌تواند یک هدیه بسیار مناسب برای پسر باشد.
 • تلسکوپ: هر چقدر خرید ساز برای پسر اهل موسیقی جذاب است، خرید تلسکوپ برای پسری که اهل تماشای ستارگان است جذابیت دارد.
 • خودکار: خرید یک خودکار شیک برای پسری که به‌تازگی سر کار رفته یا دانشگاه می‌رود، می‎‌تواند هدیه‌ای بسیار مناسب و جذاب باشد.

خودکار، ایده کادو تولد پسرانه

سخن پایانی

در اینجا سعی کردیم تا بهترین و خاص‌ترین ایده‌های هدیه برای پسر در مناسبت‌های مختلف مثل تولد، ولنتاین یا یک روز ویژه مثل فارغ‌التحصیلی را بر شماریم و به شما معرفی کنیم. همه این ایده‌ها را می‌توانید با در نظر گرفتن علایق و سلیقه پسر مورد نظر خود در نظر بگیرید و چند مورد را انتخاب کنید.

ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.
SetaDesignLogo
SetaDesignLogo
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.