بهترین هدیه برای تولد مادر

مادر، کلمه‌ای که معمولا با شنیدن آوای آن احساس خرسندی و نزدیکی به ما دست می‌دهد. او یکی از بهترین و نزدیک‌ترین افراد زندگی ماست، فردی که بدون منت و حتی انتظاری روزها و شب‌های زندگی‌اش را صرف پرورش ما کرده است. همانطور که ما انتظار داریم مادر همیشه در کنارمان باشد، چه در سختی‌ها و چه در خوشی‌ها، ما هم برای خوشحال کردن او باید دست به کار شویم. هر چند با کادویی کوچک یا هدیه تولد، به اندازه قطره‌ای از زحمات او تشکر کنیم. مطمئنا شمایی که به این صفحه وارد شده‌اید دنبال بهترین هدیه برای تولد مادر خود هستید.

ایده‌های متفاوتی برای بهترین هدیه برای تولد مادر وجود دارد، اما انتخاب شما کاملا بستگی به سلیقه و علایق مادرتان دارد. مثلا برخی از مادران ممکن است که با یک کارت پستالی که روی آن شعر زیبای قدردانی نوشته شده خوشحال شود یا برخی هم تنها از هم صحبتی با شما و خرید یک کتاب احساس رضایت کند. ما در ادامه ایده‌های متفاوتی را برای کادوی تولد مادر به شما پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید یکی از آن‌ها را با توجه به علایق مادر خود انتخاب کنید.

نکات مهم برای انتخاب کادو تولد مادر

مادر، مهمترین چهره زندگی هر شخصی است. آن‌ها کسانی هستند که راه رفتن، حرف زدن را به ما یاد داده‌اند و معمولا همیشه و همه جا حامی ما هستند. این احساس کاملا طبیعی است که ما بخواهیم به دنبال بهترین کادو برای تولد مادر باشیم تا بتوانیم اینگونه از او قدردانی کنیم.

نکات مهم برای انتخاب کادو تولد مادر

با این حال یافتن بهترین هدیه برای تولد مادر که هم معنادار باشد و هم شایسته جایگاه او می‌تواند سخت و چالش‌برانگیز باشد. به ویژه زمانی که مادران عموما دوست دارندکه اظهار بی‌نیازی کنند و در جواب این سوال که مامان چه چیزی نیازی داری و او هم در جواب می‌گوید، من همه چیز دارم و نیازی نیست به زحمت بیفتی. در اینجا کار حسابی برای فرزندان سخت می‌شود، اما نکاتی وجود دارد که برای انتخاب بهترین هدیه تولد برای مادر می‌تواند کمک‌کننده باشد. نکاتی مثل:

تجربه ثابت کرده، اتفاقا زمانی که مادران می‌گویند، چیزی نیاز نداریم، در این موقع کمی کنجکاوی و جستجوی بیشتر شما به او ثابت می‌کند که چقدر برای شما ارزشمند هستند. در همین زمان باید کمی بیشتر با او معاشرت کنید و در خلال حرف‌های مادرتان متوجه شوید که هم اکنون چه چیزی نیاز دارد که از داشتن آن خوشحال می‌شود.

قرار نیست همیشه مادر روی شما تمرکز کند و سر از علایق و سرگرمی‌های شما در آورد. گاهی شما هم با او بیشتر وقت بگذرانید تا متوجه شوید که از انجام چه سرگرمی‌هایی لذت می‌برد. او در اوقات فراغت چه کارهایی انجام می‌دهد و از انجام آن‌ها لذت می‌برد. شاید در همین حین بتوانید یک ایده مناسب هدیه تولد برای مادر خود بیابید. ایده‌ای که باعث می‌شود او از داشتن چنین کادویی حسابی لذت ببرد.

 • اگر مدام از خود می‌پرسید که چه کادویی برای تولد مادرم بخرم، اول از همه این نکته را در گوشه ذهن خود ذخیره کنید که یک هدیه خاص و سفارشی بیشتر می‌تواند او را شگفت‌زده کند. مثلا می‌توانید یک دفترچه یادداشت را خریداری کنید و با چاپ عکس مادرتان روی جلد آن، به خوبی این کادویی را سفارشی کنید.
 • یا جواهر سفارش دهید و اسم مادرتان را روی آن حکاکی کنید. معمولا هدایای تولد شخصی شده و خاص به مادرتان نشان می‌دهد که چقدر شما برای او وقت گذاشته‌اید، فکر و تلاش کرده‌اید.

 بهترین هدیه برای تولد مادر چیست؛ جواهر

 • اگر به دنبال بهترین کادو برای تولد مادر هستید، حتما سن او را در نظر بگیرید. مادر شما جوان است و فاصله سنی کم با شما دارد، حتما این موضوع را در نظر داشته باشد. اگر هم مادرتان اصطلاحا پا به سن گذاشته و از چیزی استفاده نمی‌کند، باز هم حواستان باشد که یک کادویی مناسب و در خور برای او انتخاب کنید.
 • به احساسات و علایق مادر خود توجه کنید. مثلا اگر مادر شما فردی است که آهنگ‌های کلاسیک گوش می‌دهد و از رفتن به محیط سنتی لذت می‌برد، می‌توانید تولد او را در یک رستوران سنتی با فضای قدیمی جشن بگیرید. او را برای شام در چنین فضایی دعوت کنید. اگر هم مادر جوانی دارید، او را به یک فضای کلاسیک مثل کافه دعوت کنید و با سفارش کیک و دعوت از دوستانش او را شگفت‌زده کنید.
 • نکته مهم دیگر در انتخاب بهترین هدیه تولد برای مادر این است که آیا می‌خواهید به او یک تجربه کادو کنید یا یک شیء. این مورد هم کاملا به علاقه و سلیقه مادر شما بستگی دارد. مثلا او از اینکه یک کادویی فیزیکی از شما دریافت کند، بیشتر خوشحال می‌شود یا اینکه یک تجربه متفاوت با فرزندش کسب کند، احساس ارزشمندی بیشتری به او دست می‌دهد؟!
 • شاید از خود بپرسید که بهترین هدیه برای تولد مادر چیست و دقیقا یک روز هم به لحظه موعود مانده باشد! باید ناامیدتان کنم؛ زیرا خرید لحظه آخری هیچ زمانی خوب از آب در نمی‌‌آید. بنابراین خرید کادوی تولد برای مادر را به روز آخر موکول نکنید. اینگونه خرید کردن نه تنها مادر را خوشحال نخواهد کرد، بلکه به او نشان می‌دهد که شما برای او ارزش قائل نبودید. این سبک خرید کردن، معمولا بدون بررسی و در نظر گرفتن علایق و سلیقه مادر انجام می‌شود و به او نشان می‌دهد که شما تنها از روی وظیفه برای او کادویی خریده‌اید.
 • از همه مهمتر اینکه حواستان باشد که همیشه بهترین هدیه تولد برای مادر توجه و زمان گذاشتن برای اوست. حتما روز میلاد مادرتان را در جای مناسب و در شرایط ایده‌آل و در حد توان خود با او جشن بگیرید. یادتان باشد که مادر، همان فردیست که برای پرورش شما در بسیاری موارد از خود گذشته است تا شما در آرامش بیشتری باشید.

چطوری یک هدیه خاص برای تولد مادر بخریم؟

همه ما چه در جایگاه مادر یا هر موقعیت دیگری از اینکه یک هدیه تولد خاص دریافت کنیم، لذت می‌بریم. حالا تصور کنید که مادر شما چقدر از اینکه توسط فرزندش سوپرایز شود و یک کادویی خاص دریافت کند، خوشحال خواهد شد. نه هدیه‌ای که تنها از روی وظیفه و اصطلاحا گذراندن آن روز و خالی نبود عریضه خریداری می‌شود.

چطوری یک هدیه خاص برای تولد مادر بخریم؟

خرید یک هدیه خاص برای تولد مادر می‌تواند راهی عالی برای نشان دادن عشق و قدردانی نسبت به او باشد. هدیه تولد برای مادر را می‌توانید با انجام کارهای زیر خاص و متفاوت کنید:

 • با در نظر گرفتن علایق و ترجیحات مادر خود شروع کنید. آیا چیزی هست که تاکنون او می‌خواست داشته باشد، اما به هر دلیلی نتوانسته تاکنون آن را به دست آورد؟ آیا او سرگرمی یا فعالیت مورد علاقه‌ای دارد؟ آیا او دوست دارد بخواند، آشپزی کند، سفر کند یا وقت خود را در باغ با نوشیدن یک فنجان قهوه و تماشای درختان بگذراند؟
 • به مناسبت و پیامی که قرار است با اعطای بهترین هدیه تولد برای مادر به او منتقل کنید، توجه داشته باشید. آیا می‌خواهید قدردانی خود را برای عشق و حمایت او نشان دهید؟ آیا می‌خواهید او را با چیزی غیرمنتظره و متفکرانه غافلگیر کنید؟ یا می‌خواهید به او ثابت کنید که چقدر برای شما خاص است و احساسات متفاوت و مهربانانه خود را به او نشان دهید.
 • بودجه‌ای که برای خرید هدیه تولد مادر در نظر گرفته‌اید را جدا بگذارید، با این کار راحت‌تر می‌توانید شروع به جستجوی هدایایی که می‌توانید برای مادر خود خریداری کنید، بپردازید. برای مثال می‌توانید فروشگاه‌های آنلاین را مرور کنید، از مغازه‌های محلی دیدن کنید یا در رسانه‌های اجتماعی یا وبلاگ‌های لایف استایل به دنبال الهام باشید.
 • با اضافه کردن یک یادداشت، بسته‌بندی متفاوت و کمی چاشنی خلاقیت بهترین هدیه برای تولد مادر را می‌توانید خاص و متفاوت جلوه دهید.

چه کادویی برای تولد مادرم بخرم

 • در انتها حواستان باشد که به خوبی برنامه‌ریزی کرده‌اید، اگر قرار است یک دیدار دو نفره در یک کافه دنج داشته باشید، حتما از قبل جایگاه مورد نظر را رزرو کنید. یا اگر می‌خواهید بهترین هدیه برای تولد مادر را آنلاین سفارش دهید، زمان کافی برای ارسال، تحویل و کادوپیچ کردن آن داشته باشید.

ایده کادو خوب برای تولد مادر

حالا که متوجه شدید چگونه می‌توان روز و هدیه تولد برای مادر را خاص و ویژه کرد، ایده‌های پیشنهادی ما برای کادوی تولد مادر را نیز مطالعه کنید، ایده‌هایی مثل:

ماگ، بهترین کادو برای تولد مادر

ماگ برای نوشیدن قهوه: اگر مادر شما عاشق کافئین است و از نوشیدن قهوه لذت می‌برد، به او یک ماگ زیبا کادو دهید. با این هدیه هم او را خوشحال می‌کنید و هم به خاص بودن اهمیت می‌دهید.

 1. کفش کتانی برای تفریح و ورزش: به دنبال بهترین هدیه برای تولد مادر هستید؟! پیشنهاد ما کفش کتانی برای پیاده‌روی است، اگر اهل ورزش و تفریح و قدم‌زدن‌های دوستانه باشد.
 2. فلش مموری آهنگ‌های مورد علاقه او: همیشه کادو تولد برای مادر نباید حول محور یکسری چیزهای تکراری مثل لوازم خانه بچرخد؟! گاهی نوآوری هم می‌تواند مناسب و خاص باشد. دست از افکار کلیشه‌ای بردارید و مثل ایام قدیم دنبال وسایل آشپزخانه به عنوان هدیه تولد برای مادر نباشید.
 3. این ساده‌ترین کاریست که می‌توانید انجام دهید، اول از همه آهنگ‎های مورد علاقه مادر خود را بیابید، سپس با خرید یک فلش مموری نو و ذخیره آهنگ در آن او را به شنیدن موسیقی دعوت کنید. با این کار غذای روح او هم تامین می‌شود.
 4. کتاب برای او بخرید: اگر اهل مطالعه در اوقات فراغت است، با کشف اینکه چه کتابی را تاکنون نخوانده، برای او کتاب بخرید. معمولا مادران زمان کمی برای اوقات فراغت دارند، با خرید کتاب به او ثابت کنید که برای شما ارزشمند است و شما دوست دارید او همواره خود را به روز نگه دارد.
 5. کتاب برای او بخرید: اگر اهل مطالعه در اوقات فراغت است، با کشف اینکه چه کتابی را تاکنون نخوانده، برای او کتاب بخرید. معمولا مادران زمان کمی برای اوقات فراغت دارند، با خرید کتاب به او ثابت کنید که برای شما ارزشمند است و شما دوست دارید او همواره خود را به روز نگه دارد.
 6. جواهر خاص: اگر شرایط مالی مناسبی دارید، پیشنهاد می‌کنیم یک کادویی تولد خاص مثل جواهر هر چند ارزان به مادرتان هدیه دهید. جواهری که نام او روی آن هک شده است. البته این بستگی به علایق مادر شما دارد و اینکه اصلا اهل استفاده از طلا و جواهر است یا نه.
 7. بلیط مسافرت برای مادر به همراه پدر: بهترین هدیه برای تولد مادر را می‌توانید با ایجاد یک تجربه عالی جشن بگیرید. مثلا برای مادر و پدر خود بلیط تهیه کنید و آن‌ها را به شهری که تاکنون به هر دلیلی نشده به آنجا بروند، دعوت کنید. این کادویی هم فال است هم تماشا. از همه مهمتر اینکه پدر و مادر در کنار هم یک سفر دو نفره را تجربه می‌کنند و از بودن در کنار هم لذت می‌برند.

بهترین هدیه برای تولد مادر چیست

سخن پایانی

در این مطلب از ستا دیزاین سعی کردیم تا شما را با اینکه چگونه بهترین هدیه برای تولد مادر را خریداری کنیم، آشنا کنیم. ایده‌های کاربردی که هم جایگاه مادر را حفظ می‌کنند و هم احساس ارزشمندی و قدردانی شما را به او نشان می‌دهند. جایگاه مادر آنقدر ارزشمند و والاست که خرید کادویی مادی تنها بخش کمی از زحمات او را جبران خواهد کرد.

 

ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.
SetaDesignLogo
SetaDesignLogo
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.