بهترین هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده

هدیه دادن، سنتی مرسوم و پسندیده برای ابراز محبت و علاقه به عزیزان‌مان است. با این حال انتخاب و یافتن هدیه‌ای که هم ارزشمند باشد و هم با بودجه ما تناسب داشته باشد، کمی ما را دچار چالش می‌کند. بسیاری از ما دوست داریم با توجه به توان مالی خود به خانواده و دوستان‌مان هدیه دهیم و در عین حال با همان هدیه لبخند روی لبان عزیزان‌مان بنشانیم، بدون اینکه مجبور شویم هزینه‌های سنگینی برای کادویی بپردازیم.

اگر شما هم این دغدغه را دارید، باید اشاره کنیم که خوشبختانه گزینه‌های متعددی وجود دارد که جزو هدایای اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه هستند. فقط کافیست کمی بیشتر خلاقیت به خرج دهید و با توجه به سلیقه و علاقه دوستان و خانواده اقدام به خرید کادویی کنید. در ادامه قصد داریم بهترین هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با کمترین هزینه، بیشترین تاثیر را روی عزیزان خود بگذارید و محبت خود را به آن‌ها نشان دهید.

نکات مهم برای انتخاب هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده

هدایای اقتصادی برای خانواده و دوستان خود را با رعایت نکات زیر می‌توانید خریداری کنید تا ارزش آن را چندبرابر کنید و در مقابل عشق و محبت خود را به مخاطب به صورت خاص و ویژه نشان دهید:

 • شناخت نیازها و مخاطبی که قرار است به او هدیه دهید: قبل از خرید، به دقت به نیازها و علایق شخص فکر کنید. هدیه‌ای که با توجه به سلیقه و علاقه‌های او باشد، همیشه ارزشمندتر است.
 • مناسبت و زمان هدیه دادن: نکته مهم دیگری که باید پیش از اینکه هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده خود خریداری کنید در نظر بگیرید، به چه مناسبتی قرار است هدیه دهید. مثلا اگر قرار است به مناسبت سالگرد ازدواج، تولد یا هر جشن خاص دیگری به مخاطب خود کادو دهید، باید هدیه‌ای که با آن روز هماهنگی بیشتری دارد را انتخاب کنید.
 • چقدر بودجه مالی دارید: مطمئنا برای فردی که به دنبال هدیه اقتصادی است، در نظر گرفتن میزان بودجه مالی باید در اولویت باشد؛ بهتر است به دنبال گزینه‌هایی بروید که بیشترین تناسب را با توان مالی و بودجه شما دارند.
 • هدیه باید کیفیت داشته باشد: حتی اگر قرار بر خرید هدیه اقتصادی باشد، نباید این موضوع را فراموش کنید که کیفیت کادویی اهمیت دارد. هدیه هر چقدر با کیفیت‌تر باشد، ماندگاری و دوام آن نیز بیشتر خواهد بود.
 • ملاحضات فرهنگی و اعتقادی مخاطب را مد نظر قرار دهید: برای اینکه هزینه‌ها را پایین بیاورید، نباید هر هدیه‌ای که هیچ ارتباطی با فرهنگ و اعتقادات فرد گیرنده ندارد را انتخاب کنید. با این کار نه تنها باعث خوشحالی او نخواهید شد، چه بسا این احساس که شما به عقاید او بی‌توجه هستید را به او منتقل خواهید کرد.
 • جنسیت و سن مخاطب را فراموش نکنید: اینکه مخاطب شما مرد است یا زن یا کودک و در چه محدوده سنی است را در اولویت قرار دهید؛ زیرا هدایایی که برای یک خانم انتخاب می‌شوند با هدایایی که برای کودک یا آقایان هستند، تفاوت دارد. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که برخی هدایا برای جنسیت خاصی انتخاب مناسب‌تر و ایده‌آل‌تری هستند.

نکات مهم برای انتخاب هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده

چگونه هدایای اقتصادی خاص برای دوستان و خانواده انتخاب کنیم؟

هدیه اقتصادی یا گران‌قیمت، تفاوتی ندارد، همیشه خاص بودن برای همه جذابیت دارد. قیمت هدیه و اینکه از چه برندی باشد یا اینکه دقیقا چه چیزی باشد، نمی‌تواند کادویی را خاص کند. هدیه باید با عشق، علاقه و خلاقیت انتخاب شود و با انجام کارهایی که در ادامه اشاره می‌کنیم، آن را برای مخاطب خاص و ویژه جلوه داد:

با یک بسته‌بندی زیبا و شکیل هدیه اقتصادی برای دوستان و خانواده خود تهیه کنید: همیشه قرار نیست برای خاص جلوه دادن هدیه، هزینه‌های گزافی بپردازید. پیشنهاد می‌کنیم کادویی خود را هر چه که هست داخل یک جعبه هدیه قرار دهید، آن را تزیین کنید و بدون اینکه مخاطب شما از این موضوع خبر داشته باشد، در مناسبتی که پیش رو دارید به او هدیه دهید.

هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده را می‌توانید به همراه شاخه گل یا حتی خرده‌گل‌های پر شده، خاص جلوه دهید. گل همیشه نشانه‌ای برای ابراز عشق و علاقه است. حالا می‌توانید داخل بسته‌بندی کادوی خود یک شاخه گل بچسبانید یا اینکه داخل جعبه رز قرمز پر شده قرار دهید، انتخاب با شماست.

معمولا غافلگیر شدن برای همه جذابیت دارد، از این شیوه برای خاص شدن هدیه خود استفاده کنید. بدون اینکه مخاطب شما باخبر شود، بدون هیچ مقدمه‌ای یک کادویی جذاب انتخاب کنید و حالا به هر مناسبتی به او هدیه دهید. معمولا کادویی‌های غیرمنتظره، لذت بیشتری برای گیرنده به همراه دارند. این ترفندیست تا کادویی شما خاص جلوه کند.

سعی کنید از عناصر شخصی‌سازی برای خاص شدن هدیه اقتصادی برای دوستان و خانواده کمک بگیرید. مثلا یک خاطره مشترکی که باهم دارید را با دست‌نوشته یا عکس در کنار کادویی خود قرار دهید. یادآوری روزهای خاطره‌انگیزی که با مخاطب خود داشتید، هم کادویی شما را ویژه و ماندگار می‌کند و هم ترفندیست که به او نشان دهید چقدر برای شما فرد ارزشمندی است.

چگونه هدایای اقتصادی خاص برای دوستان و خانواده انتخاب کنیم؟

چند ایده هدایای اقتصادی برای تولد

تولد بهانه‌ای است تا به دوستان و خانواده خود نشان دهیم چقدر برای مهم و ارزشمند هستند، اما گاهی چالش مالی پیش می‌آید و ممکن است ما نتوانیم آزادانه و بی‌مهابا دست به انتخاب هدیه بزنیم. حالا در این بین ایده‌های هدایای اقتصادی برای تولد می‌توانند ما را از این موقعیت سربلند بیرون آورند.

 • کالای ورزشی: اگر مخاطب شما اهل ورزش است، یک جفت دستکش یا یک لگ ورزشی یا حتی یک جفت دمبل می‌تواند بهترین هدیه برای او باشد. همه این‌ها قیمت مناسبی دارند و معمولا بیشتر افراد قدرت خرید چنین کالاهای ورزشی را دارند.
 • لوازم دکوری: یکی از هدایای اقتصادی که برای همه امکان خرید آن به خاطر تنوع بالایی که دارند امکان‌پذیر است، لوازم دکوری است. لوازم دکوری مثل دیوار آویز می‌تواند گزینه خاص و ایده‌آلی باشد. معمولا محدوده قیمتی این گزینه بین 350 تا 390 هزار تومان است. نقطه قوت لوازم دکوری این است که هم تنوع دارد و برای کودکان نیز انتخاب ایده‌آل و کاربردی است.
 • بسته هدیه ویژه: یک بسته هدیه ویژه را با توجه به توان مالی خود می‌توانید با شکلات، خوراکی، لوازم تحریر یا هر چیز جذاب دیگری پر کنید و به مخاطب خود هدیه دهید.

چند ایده هدایای اقتصادی برای تولد

چند ایده کاربردی هدایای اقتصادی برای سالگرد

سالگرد ازدواج، یک روز ویژه و خرسند برای همه کسانیست که سال‌هاست در کنار هم زندگی می‌کنند و روزهای خوش و بد را باهم گذرانده‌اند. گاهی به خاطر شرایط مالی ممکن است که خانم یا آقا توانایی خرید کادویی‌های گران‌قیمت مثل طلا و جواهرات را نداشته باشند، حالا باید چکار کنند، باید به کلی از هدیه دادن و گرفتن برای چنین روز فرخنده‌ای بی‌خیال شوند؟! اصلا به این موضوع فکر نکنید، ما چند ایده هدایای اقتصادی برای سالگرد ازدواج را آورده‌ایم که به شما ایده می‌دهد با هزینه اندک بتوانید به پارتنر خود هدیه دهید و او را خوشحال کنید.

 • یک شاخه گل: سالگرد ازدواج شما امسال بنا به هر دلیلی مصادف شده با زمانی که پول کافی در اختیار ندارید، اصلا سخت نگیرید و با یک شاخه گل به همسر یا پارتنر خود نشان دهید که چقدر برای شما ارزشمند است. هدف یادآوری خاطرات روز ازدواج و آشناییست و کادو بهانه است.
 • یک گلدان گل: باور کنید که کادویی ارزان‎تر و جذاب‌تر از یک گلدان گل نخواهید یافت. معمولا یک گلدان گل با قیمت‌های متفاوت در بازار یافت می‌شوند و شما می‌توانید متناسب با بودجه خود یک مورد را انتخاب و خریداری کنید.
 • کتاب: یکی از هدایای اقتصادی برای سالگرد، کتاب است. اما این ایده زمانی کاربردی خواهد بود که از اینکه پارتنر شما اهل کتاب و مطالعه است، مطمئن باشید. البته اگر هم نیست، موردی ندارد، شما با خرید یک کتاب ارزشمند می‌توانید او را به مطالعه دعوت کنید.
 • شمع: روز سالگرد ازدواج باید رمانتیک باشد و به شما یادآوری کند که چقدر آن روز از پیوند با همسرتان احساس خوبی داشتید. فضا برای اینکه یک شمع زیبا را داخل بسته‌بندی شکیل قرار دهید و به همسرتان هدیه کنید، فراهم است. از طرفی شمع‌های تزیینی متنوع و زیبا هستند.

چند ایده کاربردی هدایای اقتصادی برای سالگرد

5 ایده هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی، خرید کادویی‌های گران‌قیمت برای همه ممکن نیست. اما این دلیل نمی‌شود که ما عزیزان‌مان را فراموش کنیم و نخواهیم به آن‌ها هدیه دهیم. در ادامه 5 ایده که جزو هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده هستند را آورده‌ایم.

 1. بسته‌های تنقلات خانگی

اولین پیشنهاد و ایده ما برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده هستند، بسته‌های تنقلات خانگی است. مثلا می‌توانید میوه خشک کنید و داخل آن بسته قرار دهید، شکلات خانگی درست کنید یا کوکی و کیک بپزید.

بسته های تنقلات خانگی ایدههدیه اقتصادی

 1. آلبوم عکس

یادآوری خاطرات مشترک با اعضای خانواده خود را می‌توانید بهانه‌ای کنید و به مخاطب خود یک آلبوم عکس هدیه دهید. او می‌تواند در این آلبوم مجموعه‌ای از عکس‌های یادگاری که باهم دارید را قرار دهد.

 1. لباس

اگر مخاطب شما عاشق لباس است، به راحتی می‌توانید از این ایده که یکی از هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده است، الهام بگیرید و مطابق با توان مالی خود یک دست لباس برای مخاطب خود هدیه بخرید.

 1. دفترچه یادداشت با عناصر شخصی‌شده

همیشه ایده دفترچه یادداشت که روی جلد آن را با عکس‌های مشترک شخصی کرده‌اید، می‌تواند ایده مناسبی باشد. این ایده هم ارزان است و هم توجه شما را به فردی که دوستش دارید، نشان می‌دهد.

 1. زیورآلات دست‌ساز

اگر به دنبال هدایای اقتصادی برای عروسی یکی از عزیزان‌تان هستید، می‌توانید زیورآلات دست‌ساز را انتخاب کنید. اگر خودتان بسازید، هم اقتصادی‌تر خواهد شد و هم به دل مخاطب شما بیشتر می‌نشیند.

زیورآلات دست ساز

سخن پایانی

ستا دیزاین با ارائه این نوشتار سعی کرد تا ایده‌های کاربردی و جذاب هدایای اقتصادی برای دوستان و خانواده را به شما معرفی کند. از این ایده‌ها می‌توانید الهام بگیرید و به عزیزان خود به هر مناسبتی هدیه دهید و برق شادی را در چشمان آن‌ها ببینید. یادتان باشد که این یک معامله دو طرفه است و هم شما و هم مخاطب‌تان از این موضوع لذت خواهید برد.

سوالات متداول

آیا هدایای اقتصادی و ارزان می‌توانند در ذهن مخاطب ماندگار شوند؟

بله، ارزش هدیه به پولی که هزینه می‌کنید بستگی ندارد، بلکه به زمانی که اختصاص می‌دهید و آن هدیه را خریداری می‌کنید، ارتباط دارد.

آیا برای عروسی هم می‌توان یک هدیه اقتصادی تهیه کرد؟

بله، هدایای اقتصادی برای عروسی می‌تواند لوازم دکوری، زیورآلات یا حتی لوازم خانگی دم دستی باشند.

 

نوشتن دیدگاه

امتیاز شما:

Security code تصویر امنیتی جدید

ارسال
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.
SetaDesignLogo
SetaDesignLogo
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.