اﯾﺪه ﻫﺎی ﺟﺎﻟﺐ و ﺧﺎص ﺑﺮای ﮐﺎدو روز اول مدرسه

روز اول مدرسه برای کلاس اولی‌ها یک روز بسیار خاص است و برای همین کادو روز اول مدرسه نیز لازم است خاص و به یاد ماندنی باشد. روز اولی که به مدرسه رفتید را به یاد می‌آورید؟ اکثر ما از این روز خاطره‌ای شیرین یا تلخ در ذهنمان داریم که با مرور آن شاد یا غمگین می‌شویم. کادو روز اول مدرسه برای این است که دانش آموزان با یادآوری اولین روز تحصیل خود، شاد شوند. اگر شما هم قصد دارید روز اول مدرسه کلاس اولی‌هایی که برایتان مهم هستند را شیرین کنید، با ما تا پایان مقاله باشید تا ایده‌هایی جذاب به شما در رابطه با انتخاب هدیه روز اول مدرسه پیشنهاد دهیم.

نکات ﻣﻬﻢ ﺑﺮای اﻧﺘﺨﺎب ﮐﺎدو داﻧﺶ آﻣﻮزان

انتخاب هدیه روز اول مدرسه نیازمند توجه به یک سری نکات است. این نکات برای این گوشزد می‌شود که بتوانید کادو روز اول مدرسه را به بهترین شکل تهیه کنید و روزی ماندنی در ذهن کلاس اولی‌های خود ثبت کنید. برای اینکه بهترین ﻫﺪﯾﻪ ﺑﺮای داﻧﺶ‌آﻣﻮزان را بتوانید پیدا کنید و آن‌ها را شگفت‌زده کنید، توجه به نکات زیر از کارهای ضروری است.

 • قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که قرار است برای یک سری کودک کلاس اولی کادو روز اول مدرسه بخرید. زمانی این کادو بهترین ﻫﺪﯾﻪ ﺑﺮای داﻧﺶآﻣﻮزان خواهد بود که متناسب با سن آن‌ها باشد. بهتر است که مثلا هدیه‌ای متناسب با سن دانش‌آموزان راهنمایی یا دبیرستانی برای این کودکان نخرید؛ زیرا آن‌ها هنوز الف با هم نمی‌دانند. خرید کتاب‌های داستانی مثل داستان‌های کوتاه چخوف را فراموش کنید!
 • به این نکته توجه داشته باشید کودکانی که قصد دارید برای آن‌ها کادو روز اول مدرسه تهیه کنید دختر هستند یا پسر. این نکته خیلی مهم است؛ زیرا کادوهایی که مناسب برای پسران کلاس اولی است برای دختران کلاس اولی مناسب نیست و بالعکس. مثلا خرید چتر دخترانه برای پسر کلاس اولی اصلا مناسب نیست و خاطره بدی در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد.
 • به این توجه داشته باشید که یک کودک کلاس اولی دوست دارد روز اول مدرسه چه چیزی به‌عنوان ﻫﺪﯾﻪ روز اول ﻣﻬﺮ به او داده شود. اگر خودتان به گذشته برگردید، یعنی همان روزی که قرار بود برای اولین بار به مدرسه بروید، دوست داشتید چه چیزی کادو بگیرید؟ ﻫﺪﯾﻪ روز اول ﻣﻬﺮ باید هم متناسب با سن کودکان باشد، هم به روز اول مهر ارتباط داشته باشد.
 • انتخاب ﻫﺪﯾﻪ روز اول ﻣﻬﺮ ﺑﺮای داﻧﺶ آﻣﻮزان را به روز آخر موکول نکنید. سعی کنید از قبل یک برنامه برای انتخاب ﻫﺪﯾﻪ روز اول ﻣﻬﺮ ﺑﺮای داﻧﺶ آﻣﻮزان داشته باشید تا کادویی که هدیه می‌دهید خاص باشد و بتواند کودکان کلاس اولی را حسابی خوشحال کند. اگر در انتخاب کادو روز اول مدرسه وسواس به خرج ندهید و بدون فکر قبلی سراغ خرید این کادو بروید، قطعا کادویی که خریداری می‌کنید مناسب نخواهد بود.

نکات ﻣﻬﻢ ﺑﺮای اﻧﺘﺨﺎب ﮐﺎدو داﻧﺶ آﻣﻮزان

چطوری ﯾﮏ ﮐﺎدو ﺧﺎص ﺑﺮای روز اول ﻣﺪرﺳﻪ اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﯿﻢ؟

دوست دارید کادو روز اول مدرسه دانش‌آموزان شما خاص باشد؟ لازم نیست زیاد هزینه کنید یا دنبال یک ﻫﺪﯾﻪ خیلی عجیب غریب ﺑﺮای ﮐﻼس اوﻟﯽ باشید. تنها کافی است نکاتی که گفته شد را رعایت کنید و کمی هم خلاقیت به خرج دهید. مثلا اگر می‌توانید به یک تولیدی لوازم تزئینی بسپارید که ﻫﺪﯾﻪ ﺑﺮای ﮐﻼس اوﻟﯽ دست‌سازی با رنگ‌های شاد و طرحی جذاب برای بچه‌های شما طراحی کند. اگر مدیر مدرسه هستید و قصد دارید برای کلاس اولی‌های مدرسه خود کادو روز اول خریداری کنید، بهتر است به‌صورت گروهی برای همه بچه‌ها خرید کنید.

خرید گروهی برای کادو روز اول مدرسه به چند دلیل بهترین استراتژی برای ﻫﺪﯾﻪ داﻧش آﻣﻮزی روز اول ﻣﺪرﺳﻪ است. دلیل اول این است که شما احتمالا از این دانش‌آموزان هیچ شناخت قبلی ندارید، درنتیجه نمی‌توانید برای هر کدام یک کادو روز اول مدرسه بگیرید که متناسب با سلیقه آن‌ها باشد و همه را راضی ببینید. دلیل دیگر هم این است که اگر کادوهای متفاوتی بخرید، ممکن است به کسی کادوی نامناسبی بیفتد و به کسی دیگر کادویی مناسب و این میان یک ناعدالتی پیش می‌آید که برای کودکان کلاس اولی اصلا چیز مناسبی نیست.


جهت خرید انواع دکوری رومیزی سایت ستادیزاین کلیک کنید


به عنوان آخرین نکته باید به این موضوع اشاره کنیم که زمانی هدیه‌ای که خریداری می‌کنید بهترین کادو روز اول مدرسه است که در عین تناسب با محیط مدرسه و کاربردی بودن برای این محیط، یک وسیله جدید و خلاقانه با طرح و رنگی زیبا باشد. برای مثال خرید یک سری خودکار تکراری برای کودکان با این که کاملا متناسب با شرایط تحصیل و مدرسه است، اما خلاقانه نیست و احتمالا روی بچه‌های کلاس اولی تاثیر خاصی نمی‌گذارد. پس حتما هدیه را هم خلاقانه انتخاب کنید هم چیزی انتخاب کنید که با حال و هوای روز اول مدرسه تناسب داشته باشد.

چطوری ﯾﮏ ﮐﺎدو ﺧﺎص ﺑﺮای روز اول ﻣﺪرﺳﻪ اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﯿﻢ؟

11 اﯾﺪه ﺟﺬاب ﺑﺮای ﮐﺎدو روز اول ﻣﺪرﺳﻪ

اما بهترین ﻫﺪﯾﻪ ﺑﺮای ﮐﻼس اوﻟﯽ کدام است؟ حال که نکات لازم برای انتخاب بهترین ﻫﺪﯾﻪ داﻧﺶ آﻣﻮزی روز اول ﻣﺪرﺳﻪ را توضیح دادیم، وقت آن است که تعدادی پیشنهاد مناسب به شما ارائه دهیم تا از سردرگمی درآیید. در ادامه 11 تا از بهترین پیشنهادات برای بهترین ﻫﺪﯾﻪ روز اول مهر برای دانش‌آموزان و کلاس‌اولی‌ها را لیست کرده‌ایم که بتوانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید.

11 اﯾﺪه ﺟﺬاب ﺑﺮای ﮐﺎدو روز اول ﻣﺪرﺳﻪ

 • جاکلیدی فانتزی: یکی از بهترین پیشنهادات ﮐﺎدو ﺑﺮای ﮐﻼس اوﻟﯽ‌ﻫﺎ طراحی تعدادی جاکلیدی با طرح و رنگ یکسان است. اگر هم لوگوی مدرسه روی آن حک شده باشد که بهترین کادویی است. این ﮐﺎدو ﺑﺮای ﮐﻼس اوﻟﯽ ﻫﺎ به طور یکسان برای همه دانش آموزان خوشایند خواهد بود.

جاکلیدی فانتزی؛ ایده خرید هدیه روز اول مهر

 • تبلت جادویی: این هدیه‌ای کاربردی برای کلاس اولی‌هاست که شیرینی دریافت آن همیشه در ذهن دانش‌آموزان خواهد ماند.

تبلت جادویی ایده کادو برای کلاس اولی ها

 • توپ: اگر قصد دارید ﻫﺪﯾﻪ ﺑﺮای ﭘﺴﺮ ﮐﻼس اولی بخرید، بهترین گزینه توپ است. هیچ پسری نیست که بعد از روز اول مدرسه سراغ فوتبال نرود. برای همین بهترین ﻫﺪﯾﻪ ﺑﺮای ﭘﺴﺮ ﮐﻼس اولی احتمالا توپ است.
 • فلش مموری: هر چند بچه‌های امروزی ممکن است قبل از ورود به کلاس اول الف با را یاد نگرفته باشند، اما صد در صد کار با کامپیوتر، تبلت و فلش را از ما بهتر می‌دانند و برای همین یکی از گزینه‌ها به‌عنوان بهترین هدیه برای دانش آموزان می‎تواند فلش مموری باشد.
 • هندزفری: هندزفری نیز یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌توانید به‌عنوان کادو روز اول مدرسه به دانش‌آموزان کلاس اولی بدهید. این دانش‌آموزان قطعا با دریافت یک هندزفری جذاب و با کیفیت بسیار خوشحال خواهند شد.
 • پازل: دادن پازل با طرحی جذاب هم باعث برانگیخته شدن حس کنجکاوی دانش‌آموزان می‌شود، هم هدیه‌ای است که احتمالا لذت حل آن تا همیشه در ذهن آن‌ها باقی خواهد ماند.

پازل؛ بهترین هدیه روز اول مدرسه

 • مداد رنگی: دادن یک جعبه مداد رنگی به دانش‌آموزان کلاس اولی به عنوان کادو روز اول مدرسه نیز یکی از گزینه‌های بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است.
 • مکعب روبیک: دادن مکعب روبیک به‌عنوان کادو برای کلاس اولی ها باعث می‌شود با تلاش برای حل مسئله آشنا شوند و ذهنشان را برای حل مسائل ریاضی و دشوار تمرین دهند. این یک هدیه هوشمندانه است.
 • کره زمین: کره زمین یکی دیگر از بهترین گزینه‌ها برای کادو روز اول مدرسه است؛ زیرا هم اطلاعات زیادی به دانش‌آموزان می‌دهد و هم از جذابیت خاصی برخوردار است.

کره زمین؛ هدیه برای کلاس اولی

 • پک لوازم تحریر: یکی از هدایایی که اتفاقا خیلی به درد دانش‌آموزان کلاس اول می‌خورد، پک لوازم تحریر با طرح و رنگ جذاب است.

پک لوازم تحریر؛ دیه روز اول مهر برای دانش آموزان

 • دکوری رومیزی: پیشنهاد ویژه ما برای خرید کادو روز اول مدرسه که بسیار جذاب است و با قیمتی مناسب می‌توانید آن را تهیه کنید، دکوری‌های رومیزی ستادیزاین است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم هر نکته‌ای که لازم بود تا بتوانید بهترین کادو روز اول مدرسه را انتخاب کنید برای شما توضیح دهیم. برای همین بیان کردیم که اولا هدیه انتخابی شما باید متناسب با سن دانش‌آموزان کلاس اول باشد. اگر قرار است برای پسران هدیه روز اول مدرسه بخرید، حتما باید به این نکته توجه کنید که هدیه برای پسران با هدیه برای دختران متفاوت است و درنهایت این که در انتخاب کادو روز اول مدرسه خلاقیت به خرج دهید و برای هر کودک چیز مجزایی نخرید؛ زیرا ممکن است یکی از هدیه‌اش خوشش بیاید و دیگری خوشش نیاید و علت این عدم رضایت درنهایت به‌خاطر متفاوت بودن هدایای انتخاب شما باشد. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده و بتوانید هدیه مناسبی برای روز اول مدرسه خریداری کنید.

سوالات متداول

چه نوع هدیه‌هایی برای روز اول مدرسه مناسب هستند؟

هدایایی که اولا متناسب با سن کودکان کلاس اولی باشد و دوما براساس جنسیت بچه‌ها اتخاب شده باشد. برای همین چیزهایی مثل جامدادی، توپ برای پسرها، کیف دستی برای دختران و... هدایایی مناسب هستند.

چرا به دانش‌آموزان کلاس اولی هدیه دهیم؟

خرید کادو روز اول مدرسه برای دانش‌آموزان کلاس اولی، بهترین روش برای خاطره‌ساز کردن این روز مهم است. با این کار شوق کودکان را برای تحصیل برانگیزید.

آیا ﺑﻬﺘﺮ اﺳﺖ ﻫﺪﯾﻪای ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﻣﺤﯿﻂ ﻣﺪرﺳﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﺪ ﻫﺮ ﻧﻮﻋﯽ از ﻫﺪاﯾﺎ ﺑﺎﺷﺪ؟

هدیه‌ای که انتخاب می‌کنید اگر متناسب با شرایط مدرسه بوده و همزمان چیز جدید و خلاقانه‌ای باشد، آن‌گاه این هدیه بهترین هدیه‌ای خواهد بود که می‌توانید به دانش آموزان کلاس اولی دهید.

آﯾﺎ ﻫﺪاﯾﺎی دﺳﺖﺳﺎز ﯾﺎ ﻫﺪاﯾﺎی آﻣﺎده ﺧﺮﯾﺪاری ﺷﺪه ﺑﻬﺘﺮﻧﺪ؟

هدایای دست ساز درست به اندازه هدایای آماده زیبا و جذاب هستند. برای همین در این مقاله به یکی از جذاب‌ترین هدایایی که می‌توانید به عنوان کادو روز اول مدرسه هدیه دهید اشاره کردیم.

 

نوشتن دیدگاه

امتیاز شما:

Security code تصویر امنیتی جدید

ارسال
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.
SetaDesignLogo
SetaDesignLogo
ستادیزاین یک تیم جمع وجور برای ساخت کارهای دکوری با قیمت مناسب هست. می‌تونید کارهای ما رو از طریق منوی محصولات مشاهده کنید.